Szczegóły na ten rok

O Adapciaku

Wszystko, co musisz wiedzieć

Tegoroczna edycja Adapciaka będzie podzielona na dwa etapy.

Pierwszy z nich spędzimy na terenie Politechniki Gdańskiej (01.09), natomiast drugi odbywać się będzie w ośrodku wypoczynkowym (02-06.09).

Cały obóz potrwa 6 niesamowitych dni – od 01.09 do 06.09.

Ośrodek

Ośrodek wypoczynkowy Jeziornik w Borzechowie położony jest w Borach Tucholskich w południowej części województwa pomorskiego w głębi lasu nad jeziorem Borzechowskim Wielkim. Czeka tam na was wiele atrakcji takich jak: strzeżone kąpielisko z piaszczystą plażą, zjeżdżalnią dla dzieci i brodzikiem dla najmłodszych, a także wypożyczalnię sprzętu pływającego, dzięki której można udać się w rejs kajakiem czy rowerem wodnym po jeziorach Borzechowskim Wielkim i Szteklin.

Jakie będą atrakcje?

Codzienne imprezy tematyczne

Każdy dzień spędzony na Adapciaku zostanie zwieńczony imprezą integracyjną, która będzie miała swój niesamowity styl i unikatowe doświadczenia. Kto z nas w przeszłości nie chciał poczuć się jak prawdziwa księżniczka Disneya czy wziąć udział w weselu, którego gośćmi są jego rówieśnicy? Nawet jeśli ktoś taki się znajdzie, to po imprezie na pewno zmieni zdanie!

"Sesja" studencka

Jedna z najważniejszych atrakcji na obozie, podczas której uczestnicy przekonają się na własnej skórze, czym jest sesja egzaminacyjna. Sprawdzą swoje siły w starciu z największymi bolączkami na Politechnice, takimi jak mechanika budowli, termodynamika czy wf. Będą mieli okazję nauczyć się, że oprócz wiedzy własnej sesja sprowadza się też często do pracy w zespole. Batalia z dziekanatem również nie ominie śmiałków, którzy spróbują wypełnić swój pierwszy indeks.

Szkolenia

Adapciak to nie tylko zabawa, ale także miejsce, w którym starsi studenci chcą się podzielić swoją wiedzą z uczestnikami. Stąd właśnie szkolenia, które pomogą świeżej krwi zapoznać się z realiami studenckimi przed czasem. Podczas nich goście posiądą wartościową wiedzę na temat dostępnych na Politechnice świadczeń, życia studenckiego czy otwartości naszej Uczelni na osoby z niepełnosprawnościami. Co więcej, przyszli studenci będą mieli okazję poznać członków Wydziałowych Rad Studentów i Samorządu Studentów, którzy na pewno uczynią Wasz czas studiów jeszcze przyjemniejszym.

Warsztaty

W trakcie trwania Adapciaka goście będą mogli wziąć udział w serii warsztatów prowadzonych we współpracy z organizacjami działającymi na terenie Politechniki Gdańskiej. Ich przedstawiciele urozmaicą uczestnikom pobyt oraz przedstawią, czym się zajmują. Lekcje tańca, kajakarstwo czy koło teatralne to tylko jedne z wielu zajęć, którymi może zajmować się student pomiędzy pilną nauką.

Turnieje sportowe

Podczas wyjazdu nie zabraknie atrakcji sportowych, które pozwolą zintegrować się uczestnikom w aktywny sposób. Największym turniejem na wyjeździe będzie Wielki Wyścig, podczas którego goście zostaną podzieleni na drużyny stające ze sobą w szranki w wymagających, niekiedy szalonych, ale zarazem zabawnych konkurencjach. Oprócz tego przewidziane są mniejsze turnieje w różnych dyscyplinach sportowo-studenckich.

Gry integracyjne

Obóz obfituje w wiele gier i zabaw mających zintegrować ze sobą uczestników. Wspólne śpiewanie przy ognisku, konkursy czy gry planszowe są jedynie czubkiem góry lodowej aktywności, którymi mogą zajmować się goście w czasie wolnym. W trakcie wyjazdu będzie odbywać się także geocaching, więc warto mieć oczy szeroko otwarte przez cały czas!

I wiele innych...
Dokumenty

Zapoznaj się z regulaminem przed wyjazdem